Hakkımızda - Gerçek Öğretmen
.

Hakkımızda

KURULUŞ

"gercekogretmen.com" sitesi 2010 yılı kasım ayında "gercekogretmen.blogspot.com" alan adıyla yeni atanan bir öğretmen tarafından yayın hayatına başlamıştır. "gercekogretmen.com" internet sitesi,hiçbir ticari amaç gütmeden eğitimde özgün ve kaliteli verilerin paylaşılması amacıyla kurulmuş ve bu amaç ile faaliyetlerine devam ederken 5. yılında "gercekogretmen.com" alan adına geçiş yapmıştır. 


AMAÇ

"gercekogretmen.com"  internet sitesi, hiçbir gruba, topluluğa, zümreye, siyasi grup vb. yapılara hizmet etmemektedir. Sitemizin amacı eğitimin uygulayıcıları olan öğretmenlere veri paylaşımı yaparak ülkemizin geleceği olan öğrencilerimizi gelecek için çağın bilgi ve beceriyle donatıp, geleceğe öğrenciler yetiştirilmesinin sağlanmasıdır.


EKONOMİ

Sitemiz ücretsiz/üyeliksiz hizmet vermektedir. gercekogretmen.com ve sosyal medya hesaplarımızın hiçbirinde reklam örnekleri bulunmamaktadır. Ziyaretçilerin sadece gercekogretmen.com'daki eğitim verilerine odaklanmaları sağlanmaktadır.VERİLERİN SAKLANMASI


"gercekogretmen.com" da bulunan tüm veriler, "Google Drive" üzerinde muhafaza edilmektedir. Bu sebeple dosyalarımızın hiçbirinde virüs vb. zararlı yazılım bulunmamaktadır. Yine "Google Drive" üzerinde bulunan çalışma kağıdı gibi verileri indirmeden önce önizleme yapıp incelemeniz mümkündür. Hatta indirme işlemi yapmadan doğrudan çıktılar alma imkanınız bulunmaktadır.TELİF HAKKI

Bu sitedeki verilerin önemli bir kısmı çeşitli eğitim-öğretim siteleri, öğretmenlerin bizlere gönderimi vb. kaynaklardan, siyasi, ticari vb. herhangi bir amaç gütmeden sadece eğitime katkı sağlama amacıyla derlenmiştir. Verilerin sahibinin verinin yayınlanmasından rahatsız olunması, verilerde hata, eksik, siyasi içerik vb. sakıncalı yerlerin olması halinde gercekogretmen@gmail.com veya ilgili veriye yorum yazarak ad, soyad ve iletişim bilgileriyle birlikte, durumu bizlere bildirmeniz halinde anında gerekli düzenleme veya gerekli hallerde ilgili verilerin ve yayınların yayından kaldırma işlemleri  hızlı ve titizlikle yapılacaktır. 

Çalışma kağıdı, görsel vb. verilerin sahipleri tarafından sitemizden kaldırılmasını gercekogretmen@gmail.com ile iletişime geçerek rahatsızlıklarını bildirmeleri halinde ilgili verileri yayından kaldırmaktayız.

LOGO

Logomuzun anlamı (2014 yılında yapılan değişiklikle): logoda sekizgen şekli kullanılması, sekizgenin enerji verme özelliğindendir. Logonun renkleri olan turuncu ve mavi ise güven, kalite ve olumlu duygu, düşünceler uyandırmaktadır.

Logoda G ve Ö harfleri şekle gizlenmiş ve üstteki nokta ile birleştirilmiştir.

Şekle dikkatli bakılınca iki avucun birbirine baktığı görülmektedir. Bu şekil ise eğitimin önemli yönlerinden olan öğrencileri koruma(eğitim yuvası) ve öğrencilerin iyi bir eğitimle güven duygularını kazanmaları anlamını taşımaktadır.

http://gercekogretmen.com
http://gercekogretmen.blogspot.com
http://facebook.com/gercekogretmen
http://twitter.com/gercekogretmen