31.10.11

Gece Uykusu Kanseri Önlüyor (23.00-03.00) ÖNEMLİ

Tevfik Dorak, İngiltere’nin Newcastle Üniversitesi’nde kanser araştırmaları yapan bir Türk doktor. Dorak’ın dünya tıp literatürüne geçmiş çarpıcı bulguları var. Bunlardan biri, karanlıkla-kanser arasındaki ilişki…

30.10.11

Eğitimde Kullanılacak İlginç Fotoğraflar

Bu bölüme güncel olarak fotoğraflar eklenecektir. Fotoğraf veya resimleri büyütmek için üzerine tıklayın.

29.10.11

Eğitsel Oyun Arşivi

İnternetteki tüm eğitsel oyunları sizler için arşivledik. Bu oyunları derslerinizde veya çeşitli etkinliklerde kullanabilirsiniz.

28.10.11

1-2-3-4 ve 5. Sınıflar İçin Yıllık Çalışma Planı

1. sınıftan 5. sınıfa kadar kullanabileceğiniz yıllık çalışma planıdır. Yıllarca kullanabilirsiniz. Uygun form olarak düzenlenmiştir. Sadece çıktı alıyorsunuz ve noktalı yerleri uygun şekilde dolduruyorsunuz. İlginize teşekkürler...

TÜBİTAK KİTAPLARI


Sınıf kitaplıkları için TÜBİTAK yayınlarını öneriyoruz. Öğrencilerin bilimle tanışmalarını, merak duygusu geliştirmelerini, vizyon kazanmalarını sağlayacak bu kitapları edinmek çok kolay. Öğrencilerinize ( 3. sınıftalar) 7+ yaşa hitap eden " İlkokuma"  kitaplarından  alın. Fiyatları 3 TL. Kağıdı kaliteli, iplik dikiş. Kolay yıpranmıyor. Aşağıdaki linkleri tıklayarak ayrıntılı bilgilere ulaşabilirsiniz. 

27.10.11

3. Sınıf İlk 1. Ay Hayat Bilgisi ve Matematik Kazınım Kontrol Sınavı

3. Sınıf için hazırlanmış bu sınavları incelemenizi ve kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Alıntı DEĞİLDİR.

25.10.11

Okul-Veli El Ele Projesi İçin Hazırladığım Logo...

Okul veli el ele projesi için hazırlamış olduğum hazır logodur. Bu logoyu yürütülen projeler için kullanabilirsiniz. Aynı zamanda okul aile birliği logosu olarak da kullanabilirsiniz.

5. Sınıf Bireyselleştirilmiş Eğitim Planı (BEP)

5. Sınıf okutuyorsanız ve sınıfınızda kaynaştırma öğrencisi varsa tam size göre BEP... Mutlaka inceleyin el emeği göz nuru...


24.10.11

Ritmik Sayma Etkinliği / Hiçbir yerde YOK !

Ritmik saymaları 1 den 7 ye kadar bulmaca şeklinde öğretmeyi veya ölçmeyi esas alan bir etkinliktir. İncelediğinizde etkinliğin özgünlüğünü fark edeceksiniz.

23.10.11

2012 Yılı Logomuz Hazır...

Gerçek Öğretmen | Eğitime gerçek ve özgün kaynak...Sitemizin pagerank değeri (sitenin reklam ve kalite değeri) 3 seviyesine ulaşmıştır. Hedefimiz pagerank 5 değerine ulaşmaktır. Bu sebeple 2012 yılı bizim için önemlidir. Öncelikle bu yıla girmeden sitemizin logosunu çağımızın şartlarına ve tasarım ilkelerine göre yeniledik... Gerçek Öğretmen'in baş harflerini eğitimin evrenselliği ile (dünya şekli=çember) kaynaştırınca aşağıdaki logoya ulaştık.

21.10.11

Yumurta anne sütü kadar besleyici...

İnsan yaşamının ilk aylarında önemli bir besin öğesidir anne sütü ama sonraki yaşlarında da tüketebileceği, anne sütüne eşdeğer bir protein kaynağı daha var.. yumurta..

19.10.11

Çizgi Film ile İlkokuma Yazma Öğretimi

İlkokuma ve yazma öğretiminde devrim niteliği taşımış ve hiçbir ticari amaçla hazırlanmamış olan bu çalışmayı mutlaka inceleyin. Sinan UZUN tarafından hazırlanmış olan 29 sesi tanıtmayı ve bu sesleri eğlenerek kazandırmayı amaçlayan çizgi filmlerin bağlantılarını sizlerle paylaşmak istedik. Bu konu da bizleri kırmayan değerli öğretmen arkadaşımız Sinan UZUN'a teşekkür ederiz. 

18.10.11

Çocuk Oyunları Uyuşturucu Gibi... (Dr. Ahmet ÇEBİ)

Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, İlköğretim Bölümü'nden, Yrd.Doç.Dr.Ahmet Çebi, öğrenmeyi ön plana çıkaran oyunların, pazarı olmadığı için üretilmediğini söylüyor. Piyasaya hakim durumda bulunan oyunları, uyuşturucuya benzeten Çebi, zamanla meydana gelen beyin ölümünün, kullanıcıları, koyun sürüsünün bir ferdi haline getirdiğini belirtiyor. Sosyal ağlarda da, benzer bir durumun söz konusu olduğuna işaret eden Çebi, bu tür platformları idare eden kişilerin, kullanıcılara bir şeyler sunabilen, yeni bir şeyler keşfedebilmelerini sağlayabilecek bir ortam verebilmelerinin önemli olduğunu söylüyor.

17.10.11

107 Yıl Önce Evlilik İlanları (Sıddık AKBAYIR)

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Eğitim Fakültesi Türkçe Bölümü Öğretim Görevlisi Sıddık Akbayır’ın arşivindeki Osmanlı gazetelerinde yer alan izdivaç ilanları, ”ilanla evlilik” konusunun, her dönem güncelliğini koruduğunu gösteriyor.

14.10.11

3. Sınıf Matematik Doğal Sayılar ve Romen Rakamları Çalışma Yaprağı

3. sınıf Romen rakamları, doğal sayılar, toplama ve çıkarma işlemlerini kapsayan faydalı ve gerekli bir etkinliktir. El emeğidir. Alıntı değildir. Çözerken öğrenme ilkesine göre hazırlanmıştır.

13.10.11

Kaynaştırma Öğrencileri ve Bireysel Eğitim Planları

Bu yazıda ve dosyada bireysel eğitim planları ve kaynaştırma öğrencileri hakkında her şeyi bulacaksınız. İlgililere duyurulur.

11.10.11

600 Adet Güzel Yazı Fontu

600 Adet Yazı Karakteri
Bu yazı karakterlerini kullanmak için dosyayı açıp yükleyin veya bu fontları kopyalayıp C:\Windows\Fonts yoluna yapıştırın.


13.5 MB boyutundadır.

10.10.11

Fen ve Teknoloji Dersi İçin Besin Piramidi

Dengeli beslenme ve hangi besinlerin daha çok hangi besinlerin daha az tüketilmesi gerektiğini gösteren besin piramidi... Sınıf panonuzda bulunması gereken bir materyaldir.

Fen ve Teknoloji Dersi Vitamin Tablosu

Sınıfınızın panosuna asmak için vitaminleri a, b, c, d, e ve k diye gruplandırıp görsel besinlerle süsleyen A4 kağıdına sığdıran bir çalışmadır. Panonuzda mutlaka bulunmalıdır. 
Not: Bu çalışma ilköğretim 5 sınıfa göre hazırlanmıştır.

9.10.11

El Kaslarını Geliştirmek İçin Tuz Hamuru

İlk haftalarda çocuklarımızın el kaslarını gelin oyun hamuruyla geliştirelim. Bunu yaparken de fazla bir ücret ödemeyelim ister misiniz ? Bunun içi sizlerle Tuz hamuru yapacağız işte malzemeler ve yapılışı.

8.10.11

İlkokuma yazma dersleri için özgün bir materyal

Derslerinizde kullanabileceğiniz özgün bir ilk okuma yazma meteryalidir. Siz de rahatlıkla yapabilirsiniz.


Resmi büyültmek için üzerine tıklayınız.

7.10.11

Origami Eğitim Seti (2 Kitap)

Origamiyle ilgili verileri bulabileceğiniz bir kitaptır. Pdf biçemindedir. Kitabın dili İngilizce'dir. 57 MB boyutundadır. Aşama aşama origami teknikleri verilmiştir. Bu şekilde siz de rahatça kağıttan şekiller yapabilirsiniz.

4.10.11

3. Sınıf Matematik- 3 Basamaklı Sayılar

3. Sınıf için üç basamaklı sayıların çözümlemesi ve bu sayıların okunuşlarıyla ilgili sade ve amacına uygun bir etkinliktir. Kullanmanızı öneriyoruz.

3.10.11

5. Sınıf İlk 2 ve 3. Hafta Deneme Sınavı

Okulun açıldığı 2 ve 3. haftalar için hazırlanmış deneme sınavıdır. Sınavdaki sorular ayırt ediciliği yüksek sorulardır. Sınav 2011-2012 eğitim öğretim yılı için hazırlanmıştır. İleriki dönemlerde de kullanılabilir.

2.10.11

Belirli Gün ve Haftalar

Belirli Gün ve Haftalar


Öğretmenlerin dosyalarında bulunması gereken bu evrağı incelemenizi ve bilgisayarınızda bulundurmanızı öneririz.1.10.11

1-5. Sınıflar İçin Test Bankası

1'den 5'e kadar tüm sınıflar için test bankasıdır. Elinizin altında bulunması gereken bir kaynaktır. Gerek sınav gerekse deneme sınavlarında rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Visit us on Google+